Madziarzy nie straszni Biało-Czerwonym w TNO

Udana druga połowa zapewniła reprezentacji Polski do lat 15 mężczyzn pierwsze zwycięstwo podczas Turnieju Nadziei Olimpijskich w Wałbrzychu. Polacy pokonali Madziarów 71:52 i objęli prowadzenie w turnieju. 26 punktów dla naszej kadry rzucił Piotr Łosiak.

news Zdjęcia | Emilia Jankun

Dwa różne oblicza zaprezentowali Biało-Czerwoni w starciu z Węgrami. Pierwsze, słabsze, w którym to rywale byli skuteczniejsi i grali z większą odwagą oraz drugie dynamiczniejsze, z lepszą dyspozycją w ataku, popartą dobrą postawą w defensywie.

Do przerwy to rywale prowadzili różnicą dwóch punktów, ale po zmianie stron nasz zespół stracił zaledwie 21 punktów, w samej tylko trzeciej odsłonie rzucając 23.

Skuteczny był Piotr Łosiak, który trafił 6 z 13 rzutów z gry oraz wymusił 9 przewinień, po których miał okazję wykonać 16 rzutów wolnych. 13 z nich znalazło drogę do kosza.

Następnym rywalem Polaków będzie w czwartek Słowacja. Początek meczu w Wałbrzychu o godzinie 18:45.

Polska - Węgry 71:52 (12:17, 17:14, 23:13, 19:8)
Polska: Piotr Łosiak 26, Wojciech Błoch 10, Patryk Hurynowicz 8, Stanisław Musiałek 7, Franciszek Boruciński-Hrycyk 6, Bartosz Folga 4, Stanisław Gabory 4, Borys Szopa 2, Patryk Redłowski 2, Kacper Zarzycki 2, Paul Truszczyński 0, Oliwier Botorek 0.