Regularne Polki znów wygrały w TNO

Zmienił się dzień, zmieniła się rywal, ale różnica punktowa pomiędzy drużynami pozosała. Reprezentacja Polski do lat 15 kobiet zanotowała drugie zwycięstwo podczas rozgrywanego w Wałbrzychu Turnieju Nadziei Olimpijskich. W czwartek nasz zespół pokonał Słowację 69:62.

news Zdjęcia | Emilia Jankun

Na inaugurację zmagań Polki pokonały Węgierki 59:52. Dzień później taką samą różnicą punktową, tylko rzucając o dziesięć punktów więcej, zwyciężyły Słowaczki.

Kluczem do wygranej Biało-Czerwonych okazała się walka pod tablicami. Nasz zespół zanotował o 16 zbiórek więcej niż rywalki i dzięki ponawianiu akcji zdołał utrzymać wypracowaną w pierwszej kwarcie przewagę.

Na wyróżnienie zasłużyła Helena Danielewicz (20 pkt i 12 zbiórek), która obok Rozalii Sznajder (9 pkt i 8 zbiórek) trafiła ponad połowę rzutów z gry i linii rzutów wolnych. W całym spotkaniu Polki popełniły aż 32 straty.

Ostatnim rywalem naszej kadry będą Czechy, które po wygranej nad Słowacją tym razem okazały się słabsze od Węgier 45:66 (14:24, 11:23, 12:10, 8:9) STATYSTYKI

Początek spotkania z Czechami o godzinie 13:30.

Słowacja - Polska 62:69 (13:19, 21:21, 17:17, 11:12)
Polska: Helena Danielewicz 20, Milena Gryszko 12, Rozalia Sznajder 9, Sanae Agune 8, Zuzanna Marczyńska 6, Martyna Stępińska 2, Antonina Maj 2, Oliwia Lipińska 2, Nadia Kłobukowska 2, Kaja Serednicka 2, Gabriela Łuczak 0.