Nie żyje Mariusz Karol

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 30 grudnia odszedł od nas w wieku 56 lat po długiej chorobie Mariusz Karol, były trener klubów ORLEN Basket Ligi i Pekao S.A. 1 Ligi Mężczyzn.

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Urodził się 8 maja 1967 roku w Rzeszowie. 

Pierwsze sukcesy w koszykówce odniósł jako asystent trenera żeńskiej Warty Gdynia, z którą w 1996 roku sięgnął po mistrzostwo Polski. Później przez wiele lat był drugim trenerem w Treflu Sopot.

Samodzielną pracę w roli pierwszego trenera na poziomie ekstraklasy rozpoczął w Unii Tarnów. Poźniej prowadził również Unię/Wisłę Kraków/Tarnów, Turów Zgorzelec, Kotwicę Kołobrzeg, Bank PBS Basket Kwidzyn, Polpharmę Starogard Gdański, Sportino Inowrocław, AZS Koszalin, Rosę Radom i London Lions.

Ostatnim klubem Mariusza Karola na szczeblu centralnym była Energa Kotwica Kołobrzeg, którą w sezonie 2018/2019 utrzymał w 1 Lidze Mężczyzn. Pod koniec 2019 roku szkoleniowiec za porozumieniem stron rozwiązał umowę z klubem.

Spoczywaj w pokoju,

Rodzinie i najbliższym śp. Mariusza Karola składamy wyrazy najgłębszego współczucia.

Msza święta pogrzebowa odprawiona zostanie 4 stycznia o godzinie 9:30 w Kaplicy Cmentarnej na Cmentarzu Wilkowyje-Rzeszów.

udostępnij