SKK Polonia Warszawa triumfatorem LOTTO 3x3 Ligi w Sosnowcu!

W czwartek, 22 lutego w Arenie Sosnowiec z ArcellorMittal Park w Sosnowcu rozegrano II turniej kwalifikacyjny oraz turniej finałowy LOTTO 3x3 Ligi Kobiet. Po mistrzowski tytuł sięgnęły koszykarki SKK Polonii Warszawa, które w finale pokonały MB Zagłębie Sosnowiec, 21:16. Na najniższym stopniu podium stanął zespół KS 25 Basket Bydgoszcz.

news Zdjęcia | Ewa Michalik

O godz. 10:00 rozpoczął się II turniej kwalifikacyjny, który dawał przepustkę do ćwierćfinału czterem najlepszym ekipom. Do najlepszej ósemki LOTTO 3x3 Ligi awansowały: LOTTO U21, MKS Pruszków, Energa Polski Cukier Toruń oraz PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. Ćwierćfinały nie przyniosły niespodzianek - zwyciężyły drużyny, które już we wrześniu wywalczyły sobie awans do tej fazy rozgrywek.

W półfinale faworyzowaną VBW Arkę Gdynia zaskoczyły gospodynie turnieju, MB Zagłębie Sosnowiec, które zwyciężyły 20:19. W starciu, którego stawką było 3. miejsce rozgrywek, KS Basket 25 Bydgoszcz pokonał VBW Arkę Gdynia, 19:17. W finale SKK Polonia Warszawa okazała się lepsza od MB Zagłębia Sosnowiec, 21:16.

MVP turnieju została Anna Pawłowska, koszykarka SKK Polonii Warszawa.