KGHM BC Polkowice mistrzem Polski

KGHM BC Polkowice po raz drugi pokonało PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp., tym razem 83:79 i zostało mistrzem Polski 2024. To piątym tytuł drużyny z Polkowic w historii.

Pełne 40 minut emocji i finalnie drugie zwycięstwo KGHM BC Polkowice, dające mistrzostwo Polski w sezonie 2023/2024 – tak w skrócie można podsumować spotkanie w Arenie Gorzów.

Pierwsza kwarta stała pod znakiem przewagi miejscowych, które wypracowały pięciopunktową przewagę 24:19. W drugiej kwarcie, głównie za sprawą skutecznej gry Eleny Tsineke oraz Chloe Bibby, AZS powiększył przewagę. Momentami była ona nawet dwucyfrowa.

Po zmianie stron wygrany przez KGHM BC Polkowice fragment 11:2 praktycznie zniwelował straty, a pomogły w tym trafienia przede wszystkim Julii Piestrzyńskiej. Do remisu w 26. minucie doprowadziła Weronika Gajda, a na koniec trzeciej kwarty na tablicy wyników notowany był już remis po 62.

W ostatnich 10 minutach spotkania gospodynie dzielnie walczyły, jednak decydujące trafienia należały do przyjezdnych. Najpierw bardzo ważną „trójkę” trafiła Liliana Banaszak, a następnie kolejne punkty zdobyła Julia Piestrzyńska. AZS „ratowała” Chloe Bibby, jednak kropkę nad „i” postawiła… Erica Wheeller na 12 sekund przed końcową syreną. Polkowiczanki aż 21 punktów (przy 6 AZS) zdobyły po stratach rywalek.

Erica Wheeler rzuciła 25 punktów i dodała do tego 6 zbiórek i 5 asyst i z rąk Marcin Staniczek, wiceprezesa PZKosz oraz Łukasza Zarzyckiego, członka Zarządu PZKosz otrzymała MVP finałów.

Spotkanie w Arenie Gorzów obejrzało ponad 4000 widzów.

PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. - KGHM BC Polkowice 79:83