LOTTO 3x3 Warszawa wygrywa turniej w Tuluzie!

Koszykarki LOTTO 3x3 Warszawa wygrały turniej z cyklu Pro League 3x3 Hoops Factory Edition w Tuluzie! 

 

news

Polki okazały się bezkonkurencyjne, bo wygrały wszystkie spotkania. Trener Edyta Koryzna zabrała do Francji Marissę Kastanek, Aldonę Morawiec, Klaudię Sosnowską i Aleksandrę Zięmborską. Nasz eksportowy zespół trafił w grupie na dwóch przedstawicieli gospodarzy. Pierwsze spotkanie z La Plagne 1 było bardzo wyrównane i nasze reprezentantki walczyły do ostatniej piłki o zwycięstwo. Ostatecznie zwyciężyły 16:15. Dominację w grupie potwierdziły w kolejnym meczu gromiąc inną ekipę z Francji - Saint-Denis SEC - aż 22:5! Zajęcie pierwszego miejsca premiowało bezpośrednim awansem do półfinału.

Rywalem na tym etapie rozgrywek okazał się niespodziewanie zespół z Kenii Nairobi Nyati. Choć przeciwniczki postawiły trudne warunki i starały się dotrzymywać kroku Polkom, te ostatecznie wygrały 21:16. W finale LOTTO 3x3 Warszawa ponownie zmierzył się z La Plagne 1 i znów stoczył zacięty bój. Dość powiedzieć, że do zwycięstwa 17:15 potrzebna była dogrywka. Aleksandra Zięmborska została wybrana MVP zawodów.

W seniorskim teamie 3x3 zadebiutowała Marissa Kastanek, a Aleksandra Zięmborska po raz pierwszy miała okazję zagrać w turnieju z Aldoną Morawiec i Klaudią Sosnowską. Zawody we Francji były jednym z etapów przygotowań polskich zawodniczek do turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich, który zostanie rozegrany w Hongkongu.

udostępnij