BS Polonia Bytom ostatnim ćwierćfinalistą 2LM

Zwycięzcy grup w komplecie awansowali do najlepszej ósemki 2 Ligi Mężczyzn. Ostatnim zespołem, który tego dokonał jest BS Polonia Bytom, która nie bez kłopotu wyeliminowała Lubliniankę KUL Basketball. O wyniku rywalizacji przesądziło trzecie spotkanie, rozstrzygnięte przez zespół Mariusza Bacika w samej końcówce. Na ekipę z Górnego Śląska w 1/4 finału czeka już KSK Ciech Noteć Inowrocław.

news Zdjęcia | BS Polonia Bytom

To nie była jednostronna rywalizacja. Lublinianka KUL zawiesiła poprzeczkę faworyzowanej drużynie z Bytomia wysoko. W trzecim spotkaniu rywalizacji w połowie czwartej kwarty goście prowadzili różnicą dwóch punktów, w końcówce nie znaleźli jednak sposobu na zatrzymanie dobrze dysponowanego rzutowo Jarosława Giżyńskiego. Pochodzący z Olsztyna zawodnik w ostatnich pięciu minutach trafił cztery trójki, skutecznie przybliżając miejscowych do wygranej. W całym spotkaniu 25-letni zawodnik umieścił w koszu 9 z 14 rzutów z dystansu, kończąc zawody z dorobkiem 27 punktów.

Stan rywalizacji - 2:1 dla BS Polonii Bytom

III runda – ćwierćfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1), 20.04.2024, 27.04.2024 i ew. 01.05.2024

para 9: ŁKS Coolpack Łódź (A1) - Enea Żubry Chorten Białystok (B3)
para 10: Energa Basket Warszawa (B1)  - Pogoń Prudnik (D2)
para 11: PGE GiEK Turów Zgorzelec (D1) - OPTeam Resovia Rzeszów (C3)
para 12: BS Polonia Bytom (C1) - KSK Ciech Noteć Inowrocław (A2)

Zwycięzcy uzyskują prawo gry w III rundzie (półfinał), pokonani zajmują miejsca 5-8.

IV runda – półfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1), 04.05.2024, 11.05.2024, 15.05.2024
zwycięzca pary 9 - zwycięzca pary 11
zwycięzca pary 10 - zwycięzca pary 12
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w V rundzie (finał) i prawo gry w Bank Pekao S.A. 1 Lidze Mężczyzn, pokonani uzyskują prawo gry w V rundzie (o trzecie miejsce).

V runda – finał - mecz i rewanż, 18.05.2024 i 25.05.2024
grają zwycięzcy półfinałów

V runda – o trzecie miejsce - do dwóch zwycięstw (1-1-1), 18.05.2024, 22.05.2024 i ew. 26.05.2024