Startuje LOTTO 3x3 Quest 2024!

Już w sobotę, 18 maja w Solinie rozegrany zostanie premierowy turniej cyklu LOTTO 3x3 Quest 2024! Dzień później kolejny turniej, tym razem w Bydgoszczy, gdzie odbędą się zmagania zarówno mężczyzn jak i kobiet.

news

Po raz pierwszy w historii LOTTO 3x3 Quest zagości w Solinie. Turniej odbędzie się na placu przed górną stacją kolei linowej PKL Solina To umiejscowienie gwarantuje niezapomniane i jedyne na trasie turniejów LOTTO 3x3 Quest widoki na malownicze Bieszczady. W zmaganiach udział weźmie 16 zespołów – wśród uczestników znajdziemy m.in. MKS LOTTO 3x3 Dąbrowa Górnicza, Isetia SK Store, Camaro Zamość. Tylko zwycięzca wywalczy awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski 3x3. Turniej w Solinie rozpocznie się o godz. 10:00, a transmisje z obu boisk znaleźć można na kanale YouTube PZKosz.

Dzień później, w niedzielę 19 maja, LOTTO 3x3 Quest zagości w Bydgoszczy, gdzie na terenie campusu akademickiego Politechniki Bydgoskiej przy ul. Kaliskiego 7 zaplanowano turniej męski (start o godz. 12:00) i żeński (start o godz. 9:30). W rywalizacji mężczyzn w akcji będzie można zobaczyć m.in. BM Stal Ostrów Wlkp., Isetię, Kadrę reprezentacji Polski U23 i U21, czy też ekipy AZS CM UMK, Verhoeven Tarnovii, Hutniczych Wilków i Polonii Warszawa. W turnieju żeńskim wystąpi maksymalnie 10 zespołów wśród których znajdują się: Legia LOTTO 3x3 Warszawa, Black Panthers czy Isetia. Transmisja turniejów LOTTO 3x3 QUEST – Bydgoszcz na kanale YouTube PZKosz.

Tylko zwycięzcy turniejów w Solinie i w Bydgoszczy wywalczą awans do turnieju finałowego w Katowicach, który zaplanowany został na 10-11 sierpnia 2024 r. Miejscem turnieju finałowego będzie Rynek w Katowicach. PZKosz przydzieli w turnieju finałowym jedno miejsce dla każdego ze zwycięzców turniejów kwalifikacyjnych. W przypadku zwycięstwa przez zespół, który ma już awans do turnieju finałowego, kwalifikacje otrzymuje drużyna z kolejnego miejsca. tj. 2. lub 3. miejsca (drużyny z dalszych miejsc nie otrzymają kwalifikacji). Szczegółowe informacje są określone w Regulaminie rozgrywek.

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, ma w swoim portfolio m.in. gry liczbowe i loterie pieniężne. Produkty te są dostępne są w ponad 20 tys. punktów sprzedaży w całej Polsce, a także online. Spółka jest jednym z najważniejszych filarów finansowania polskiego sportu i kultury narodowej. Dzięki swoim klientom od 1994 roku przekazała na te dwie ważne dziedziny życia społecznego ponad 17,7 miliardów zł.
 

udostępnij