OPTeam Resovia trzecim zespołem 2LM!

Trzecie miejsce i prawo gry w Pekao S.A. 1 Lidze Mężczyzn wywalczyli koszykarze OPTeam Resovii Rzeszów! Drużyna z Podkarpacia w finale pocieszenia dwukrotnie pokonała Energa Basket Warszawa, w każdym ze spotkań osiągając w jednej z kwart wyraźną przewagę. Po raz ostatni klub z Rzeszowa na zapleczu ORLEN Basket Ligi grał 15 lat temu.

Przeciętny początek sezonu, zmiana trenera, seria m.in. 22 zwycięstw z rzędu a na koniec upragniony awans - tak w telegraficznym skrócie wyglądał sezon OPTeam Resovii Rzeszów na parkietach 2 Ligi Mężczyzn.

Strata punktów w pierwszej części sezonu sprawiła, że Bieszczadzkie Wilki znalazły się w trudnym położeniu w walce o pierwsze miejsce w grupie C. Ostatecznie rzeszowianie zmagania zakończyli na trzeciej pozycji, ale dobra forma w drugiej części sezonu sprawiła, że przed fazą play-off byli zaliczani do grona faworytów rozgrywek.

Dobitnie pokazała to seria 22. wygranych z rzędu, zanotowana po pojawieniu się w klubie powracającego do zdrowia po kontuzji Dawida Zaguły oraz Bartosza Czerwonki. Nad całością czuwał zaś trener Kamil Piechucki.

Wyśmienitą passę biało-czerwonych przerwał dopiero w półfinale ŁKS Coolpack, dwukrotnie zwyciężajac w Łodzi.

W starciu o brąz kluczowe dla losów rywalizacji okazały się przestoje Energa Basket i równocześnie serie OPTeam Resovii. Pierwsze spotkanie o brąz rzeszowianie rozpoczęli od prowadzenia 9:2, które w pewnym momencie wynosiło już 17 punktów. Ekipa ze stolicy w końcówce zbliżyła się jeszcze na sześć punktów, ale pewność na linii rzutów wolnych Dawida Zaguły pozwoliła przyjezdnym utrzymać przewagę.

Drugie starcie finału pocieszenia długo układało się po myśli koszykarzy z Warszawy. Po wsadzie z kontry Maksymiliana Szeflera przewaga gości wyniosła nawet dziewięć punktów w drugiej kwarcie. Po zmianie stron miejscowi rozpoczęli zawody od ośmiu punktów z rzędu, w tym dwóch trójek Michała Gabińskiego.

Trzecią odsłonę OPTeam Resovia wygrała 28:13, uzyskując przewagę, którą powiększyła w ostatnich 10 minutach podstawowego czasu gry. Znów ważną postacią miejscowych był Dawid Zaguła - 18 punktów i 9 asyst. 16 pkt i 8 zbiórek miał Wojciech Wątroba, a statystycznie najlepsze spotkanie w play-off zanotował Adrian Warszawski (14 pkt i 3 zbiórki).

Najlepszym punktującym zawodów był Norman Zuber - 26 punktów.

Na parkietach 2 Ligi Mężczyzn pozostał nam do rozegrania tylko mecz rewanżowy finału. Spotkanie w Łodzi odbędzie się 25 maja o godzinie 20. Obok OPTeam Resovii drużyny KSK Ciech Noteć oraz ŁKS Coolpack uzyskały prawo gry w Pekao S.A. 1 Lidze Mężczyzn.

ŁKS Coolpack Łódź

V runda – o trzecie miejsce - do dwóch zwycięstw (1-1-1), 18.05.2024, 22.05.2024 i ew. 26.05.2024

Energa Basket Warszawa - OPTeam Resovia Rzeszów 70:78

• 18.05.2024 15:00