13 zawodników zagra w sparingach kadry

Przygotowująca się do turnieju kwalifikacyjnego w Walencji koszykarska reprezentacja Polski zakończyła treningi we Wrocławiu. Trener Igor Milicić po zgrupowaniu postanowił zawęzić skład kadry do 13 zawodników.

news Zdjęcia | Wojciech Figurski/400mm.pl

Biało-Czerwoni od 10 czerwca trenowali na obiektach WKK Sport Center we Wrocławiu. Do drużyny w kolejnych dniach dołączali najbardziej doświadczeni zawodnicy - Mateusz Ponitka, Michał Sokołowski i AJ Slaughter. W poniedziałek na zgrupowaniu pojawił się Jeremy Sochan, a we wtorek przyjechał Aleksander Balcerowski, który niedawno świętował mistrzostwo Grecji z Panathinaikosem Ateny. Teraz zespół przeniesie się do Warszawy.

- Zakończyliśmy zgrupowanie we Wrocławiu. Jestem bardzo, bardzo zadowolony z czasu, który przepracowaliśmy. Ten zespół ma wyjątkową energię, to grono ludzi jest absolutnie wyjątkowe. Każdy chce pracować, każdy każdego motywuje. Zaczyna się to oczywiście od naszych liderów, najbardziej doświadczonych zawodników, jak Mateusz Ponitka czy Michał Sokołowski, ale przechodzi też na młodszych. Wzajemnie się napędzamy i głęboko wierzę, że praca wykonana tutaj będzie fundamentem pod dalsze efekty - mówi trener Igor Milicić.

- W ostatnich dniach dołączył do nas Jeremy Sochan, dolecieli także AJ Slaughter oraz Olek Balcerowski i zespół dzięki temu wszedł na jeszcze wyższy tryb pracy. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że ci zawodnicy pojawili się we Wrocławiu. Każdy z nich ma swoją historię w tym sezonie, każdy ma prawo czuć się zmęczony, ale przyjeżdżając tutaj pokazali szacunek dla drużyny, naszej wspólnej pracy i naszych celów - dodał Milicić.

Teraz przyszedł czas na pierwsze sprawdziany formy w meczach towarzyskich. Biało-Czerwoni zagrają w Grecji, a następnie udadzą się do Chorwacji na mecze z Brazylią i gospodarzami. 28 i 29 czerwca reprezentacja odpowiednio w Katowicach oraz Sosnowcu podejmie Nową Zelandię (BILETY na eBilet.pl) i Filipiny. Od 2 do 7 lipca weźmie udział w turnieju kwalifikacyjnym w Walencji.

Trener Igor Milicić na tym etapie zawęził skład do 13 zawodników. Szkoleniowiec postanowił podziękować mistrzom ORLEN Basket Ligi z Treflem Sopot: Mikołajowi Witlińskiemu i Jarosławowi Zyskowskiemu, a także trenującym z kadrą: Jakubowi Garbaczowi, Danielowi Gołębiowskiemu oraz Łukaszowi Kolendzie. Z kolei Andrzej Mazurczak i Przemysław Żołnierewicz z Kinga Szczecin dołączą do drużyny już w Warszawie.

- Przed nami teraz etap sparingów. Najpierw zagramy w Grecji, następnie w Chorwacji, a na koniec zapraszam wszystkich do Katowic i Sosnowca. Nie możemy doczekać się kontaktu z naszymi kibicami! Na tym etapie musieliśmy zmniejszyć nasz skład. Zostajemy póki co w trzynaście osób. Chciałbym bardzo podziękować za udział w treningach Jakubowi Garbaczowi, Danielowi Gołębiowskiemu oraz pomagającemu nam Łukaszowi Kolendzie. Wykonali świetną pracę i na pewno dostaną szansę w przyszłości. Na zgrupowanie nie zdążyli dojechać Jarosław Zyskowski oraz Mikołaj Witliński, mam jednak nadzieję, że mistrzostwo Polski - którego serdecznie im gratuluję - zrekompensuje im nieobecność w kadrze. Rozmawiałem z nimi, obaj znają sytuację i wiedzą, że muszą pozostać w gotowości, bo skład na turniej kwalifikacyjny, a następnie skład na Igrzyska Olimpijskie to dwie różne historie - zapewnia Igor Milicić.


SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI:

Aleksander Balcerowski, Panathinaikos Ateny (Grecja)
Adrian Bogucki, WKS Śląsk Wrocław
Aleksander Dziewa, Hamburg Towers (Niemcy)
Andrzej Mazurczak, King Szczecin
Michał Michalak, PAOK Saloniki (Grecja)
Igor Milicić, University of Tennessee (NCAA, Stany Zjednoczone)
Jakub Nizioł, WKS Śląsk Wrocław
Andrzej Pluta, Legia Warszawa
Mateusz Ponitka, Partizan Belgrad (Serbia)
AJ Slaughter, Casademont Saragossa (Hiszpania)
Jeremy Sochan, San Antonio Spurs (NBA, Stany Zjednoczone)
Michał Sokołowski, Dinamo Banco di Sardegna Sassari (Włochy)
Przemysław Żołnierewicz, King Szczecin

 

TERMINARZ REPREZENTACJI POLSKI:

20-22 czerwca - wylot do Grecji, mecz towarzyski z gospodarzami
23-25 czerwca - wylot do Chorwacji, mecze towarzyskie z gospodarzami i Brazylią
28 czerwca - mecz towarzyski Polska - Nowa Zelandia w Katowicach (bilety na eBilet.pl)
29 czerwca - mecz towarzyski Polska - Filipiny w Sosnowcu
2-7 lipca - turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Walencji

 

TERMINARZ TURNIEJU KWALIFIKACYJNEGO W WALENCJI:

2 lipca
godz. 17:30 - Finlandia - Bahamy
godz. 20:30 - Liban - Hiszpania

3 lipca
godz. 17:30 - Bahamy - Polska
godz. 20:30 - Hiszpania - Angola

4 lipca
godz. 17:30 - Angola - Liban
godz. 20:30 - Polska - Finlandia

6 lipca
mecze półfinałowe

7 lipca
finał

 

udostępnij