Polska wygrywa z Nową Zelandią

Reprezentacja Polski pokonała Nową Zelandię 88:59 w meczu towarzyskim rozgrywanym w hali Spodek w Katowicach. Już w sobotę o godz. 18:00 w Arenie Sosnowiec Biało-Czerwoni zagrają z Filipinami. Transmisja w Polsat Sport 2.

news Zdjęcia | Wojciech Figurski/400mm.pl

Jeremy Sochan rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie i od razu w pierwszej akcji był faulowany - zdobył więc swój pierwszy punkt w kadrze po ponad trzech latach przerwy. Rywale odpowiadali później głównie rzutami z dystansu, chociaż podobnym trafieniem zareagował też Mateusz Ponitka - dzięki temu spotkanie było wyrównane. Po kolejnych rzutach wolnych kapitana kadra była lepsza o pięć punktów. Ostatecznie po 10 minutach było 21:18. Zaraz na początku drugiej kwarty Nowa Zelandia doprowadziła do remisu po trójce Reubena Te Rangi. Biało-Czerwoni odpowiedzieli na to serią 9:0, a za dobry fragment można pochwalić m. in. Igora Milicicia. Po późniejszej efektownie wykończonej kontrze przez Aleksandra Balcerowskiego różnica wzrosła aż do 14 punktów. Trójki dokładał również Michał Sokołowski, a przewaga była dość bezpieczna. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 45:30.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Igora Milicicia nadal prezentował solidny poziom w ofensywie, a swoje kolejne akcje kończyli Jeremy Sochan i Mateusz Ponitka. Rywale nie byli w stanie realnie odrabiać strat. Dzięki trójce Michała Sokołowskiego różnica wzrosła nawet do 20 punktów. Po 30 minutach było 62:44. Kolejną część meczu Biało-Czerwoni rozpoczęli od małej serii 6:0 i mogli czuć się jeszcze bardziej komfortowo. Dobrze prezentowali się Aleksander Balcerowski oraz Igor Milicić, a zwycięstwo już nie było zagrożone. Michał Michalak i Aleksander Dziewa ustalili wynik spotkania ostatecznie na 88:59.

Reprezentacja Polski już w sobotę - ponownie o 18:00 - rozegra kolejny mecz towarzyski. W Arenie Sosnowiec podejmie Filipiny.

Polska - Nowa Zelandia 88:59 (21:18, 24:20, 17:14, 26:15)

Polska: Ponitka 29, Sokołowski 17, Balcerowski 8, Milicić 8, Sochan 7, Slaughter 7, Michalak 6, Dziewa 4, Żołnierewicz 2, Pluta 0, Mazurczak 0

Nowa Zelandia: Ili 17, Mennenga 12, Vodanovich 10, Te Rangi 7, Cameron 6, Gold 5, Ngatai 2, Delany 0, Webster 0, Le’Afa 0, Rusbatch 0, Harrison 0