Wygrana kadry U20 mężczyzn w Portugalii

Reprezentacja Polski do lat 20 mężczyzn ma za sobą trzeci mecz kontrolny w ramach przygotowań do EuroBasketu U20 w Gdyni. Biało-Czerwoni w portugalskim Sangahlos pokonali Austrię U23 73:70. W sobotę nasza drużyna narodowa zmierzy się z gospodarzami.

Na Półwysep Iberyjski KoszKadra U20 poleciała w 14-osobowym składzie. 12 zawodników zagrało w piątek i zgodnie z założeniami sztabu korekty nastąpią w kolejnych dniach. Trenerzy odpowiednio podzielili też liczbę minut, jaką każdy z zawodników spędził na boisku w starciu z kadrą Austrii U23. Z tego powodu każdy z koszykarzy przebywał na boisku przynajmniej 8 minut, żaden nie przekroczył też 25.

Polacy, którzy przed wylotem do Portugalii ciężko trenowali w Gdyni, w czwartej kwarcie prowadzili już różnicą 14 punktów, ale w końcówce stracili większą część tej przewagi. Ponad połowę punktów gracze znad Wisły uzyskali z pola trzech sekund, podczas gdy rywale częściej decydowali się na rzuty z dystansu - 10 na 29 za trzy.

Transmisje wszystkich spotkań Polaków można znaleźć w portugalskim serwisie FPB TV - wymagane jest utworzenie darmowego konta użytkownika.