Polacy lepsi od Filipin w ostatnim sparingu

Koszykarska reprezentacja Polski pokonała w Arenie Sosnowiec Filipiny 82:80 w swoim ostatnim meczu towarzyskim przed turniejem kwalifikacyjnym w Walencji.

news Zdjęcia | Wojciech Figurski/400mm.pl

Na początku spotkania mocno wspierani przez swoich kibiców Filipińczycy potrafili prowadzić czterema punktami - chociażby po akcji Chrisa Newsome’a. Sytuację zmieniały później trójki Michała Sokołowskiego i Andrzeja Pluty. Jak się okazało - tylko na chwilę. Po zagraniach Sotto oraz Newsome’a goście uciekali nawet na siedem punktów. Ostatecznie po 10 minutach był 16:23. Straty w kolejnej części meczu zaczął odrabiać bardzo aktywny Jeremy Sochan - popisał się nawet efektownym wsadem! Biało-Czerwoni byli coraz bliżej rywali - do remisu po chwili doprowadził Mateusz Ponitka. Później prowadzenie rzutami wolnymi dawał Jakub Nizioł. Kadra przejęła inicjatywę i po pierwszej połowie prowadziła ostatecznie 41:38.

W trzeciej kwarcie Polacy odskakiwali nawet na osiem punktów po trafieniach Michała Sokołowskiego i Michała Michalaka. Przyjezdni powoli odrabiali straty - świetnie radził sobie Justin Brownlee! Po jego kolejnej akcji był już remis. Jakub Nizioł i Igor Milicić odpowiadali zagraniami 2+1, co pozwoliło kadrze odzyskać inicjatywę. Po 30 minutach było 58:56. Kolejną część spotkania zespół trenera Igora Milicicia rozpoczął od serii 9:0, więc po zagraniu Andrzeja Pluty było już lepszy o 11 punktów. Brownlee nadal był aktywny, ale to w tym momencie nie wystarczało na rozpędzonych Biało-Czerwonych. Filipiny nie zamierzały się poddawać - w końcówce po trójce Dwighta Ramosa przegrywały już tylko pięcioma punktami. Ostatnie sekundy przyniosły emocje, ale ostatecznie Polacy zwyciężyli 82:80!

Przed reprezentacją Polski rywalizacja w turnieju kwalifikacyjnym w Walencji. 3 lipca rywalem będą Bahamy, a następnego dnia kadra zagra z Finlandią.

Polska - Filipiny 82:80 (16:23, 25:15, 17:18, 24:24)

Polska: Sokołowski 21, Balcerowski 10, Pluta 8, Sochan 8, Ponitka 7, Zyskowski 6, Milicić 5, Dziewa 5, Michalak 5, Nizioł 5, Mazurczak 2, Żołnierewicz 0

Filipiny: Brownlee 30, Ramos 16, Fajardo 10, Sotto 8, Newsome 6, Aguliar 4, Tamayo 4, Perez 2, Oftana 0, Quiambao 0