Komentarze po meczu Polska - Finlandia

Co powiedzieli trenerzy i zawodnicy na konferencji prasowej po meczu reprezentacji Polski z Finlandią?

news Zdjęcia | Wojciech Figurski/400mm.pl

 

Trener Igor Milicić

Gratulacje dla trenera Lassi Tuoviego i Finlandii. Uważam, że kontrolowaliśmy mecz, w wielu momentach dominowaliśmy. Gra się jednak przez 40 minut. W pewnym momencie zaczęliśmy polegać na sytuacjach pick’n’roll i graliśmy zbyt statycznie. Ta grupa zawodników dała z siebie wszystko. Mam dużo szacunku dla nich za to, że zostawili swoje serce dla kadry, że poświęcili swój czas. Mam nadzieję, że ta porażka sprawi, że będziemy jeszcze bardziej twardzi i lepsi.

Mateusz Ponitka

To dla nas trudna porażka. Kontrolowaliśmy mecz przez 35 minut, a w ostatnich pięciu nie pokazaliśmy takiej gry, jak chcieliśmy. Byliśmy agresywni, stawaliśmy na linii rzutów wolnych, ale ich nie trafialiśmy. Gdybyśmy trafili dwa więcej, wynik byłby inny. Gratulacje dla Finlandii, zagrali dobrze jako drużyna. Walczyliśmy, zostawiliśmy serce na parkiecie. Nie potrafiliśmy jednak zakończyć tego meczu. Będziemy pracować ciężej, aby w przyszłość prezentować się lepiej.

W ostatnich czterech minutach wyróżniał się Alexander Madsen. Otworzył im mecz, pozwolił im wrócić do gry. Trochę się w tym pogubiliśmy. Rywale odrabiali straty, więc przewaga psychologiczna była po ich stronie.

Trener Lassi Tuovi

Gratulacje dla Polski, szczególnie za ich grę w pierwszej połowie, zupełnie wybili nas z rytmu. Z drugiej strony chciałbym pogratulować moim zawodnikom, bo w żadnym momencie się nie poddali. Rozmawialiśmy w przerwach, że musimy naciskać rywali, żeby mieć szansę. Jestem szczęśliwy, że w sobotę będziemy mogli zagrać z Hiszpanią.

Sasu Salin

Jestem szczęśliwy, że wygraliśmy. Graliśmy z niesamowitą wolą, aby zmienić wynik meczu. Polska grała świetnie. Dzisiaj chodziło o to, kto chciał tego zwycięstwa bardziej. Wszystko rozstrzygnęło się w ostatnim posiadaniu. Może mieliśmy więcej woli wygranej i dlatego się udało.

 

udostępnij