Włoszki lepsze od Polek w EB U20

Niepokonana w EuroBaskecie U20 kobiet reprezentacja Włoch lepsza od Polski w meczu kończącym zmagania w grupie C. Tym samym Biało-Czerwone zajęły trzecie miejsce w grupie.

news Zdjęcia | FIBA.basketball

Włoszki dwa pierwsze spotkania turnieju na Litwie wygrały bardzo pewnie. Na otwarcie zmagań okazały się lepsze od Turczynek, a następnie Finek. Starcie z Polską było wyrównane niemal przez całe zawody.

Końcowy wynik rywalizacji nie odzwierciedla przebiegu rywalizacji. Prowadzenie w spotkaniu zmieniało się aż 16 razy, a jeszcze na 3 minuty przed końcem nasz zespół prowadził 61:58. Niestety kolejne minuty należały do drużyny z Półwyspu Apenińskiego.

Skuteczna okazała się Eleonora Villa, która najpierw uzyskała punkty po zbiórce w ataku, a następnie wspólnie Matilde Villa zbudowała przewagę rywalek. Obie rzuciły łącznie 13 punktów, każde posiadanie swojej drużyny zamieniając na punkty.

Polki w tym czasie zagrały zbyt nerwowo, tracąc dystans do rywalek. Aż 33 z 71 punktów w całym spotkaniu Włoszki rzuciły po stratach Biało-Czerwonych.

W 1/8 finału nasz zespół zmierzy się z drugimi w grupie D Węgierkami. Początek zawodów o godzinie 17 polskiego czasu.

Polska - Włochy 62:71 (12:13, 17:19, 22:17, 11:22)
Polska: Agata Makurat 14 (3), Dominika Ullmann 13 (3), Karolina Ułan 9, Aleksandra Burzyńska 8, Nicola Batura 7, Martyna Goszczyńska 5, Malina Piasecka 4, Justyna Adamczuk 1, Nikola Tomasik 1, Wanesa Furman 0, Agata Gilmajster 0, Nicola Lubecka 0.
Najwięcej dla Włoch: Eleonora Villa 21 (2) i Matilde Villa 18 (1)