Drugi dzień EuroBasketu U20 za nami

Hiszpania, Izrael i Słowenia to drużyny, które po dwóch dniach rywalizacji w EuroBaskecie U20 mężczyzn nie zaznały jeszcze goryczy porażki. W ciekawym spotkaniu grupy D Słoweńcy pokonali Litwę 69:62. Jedynie w "polskiej grupie" A każda z drużyn ma na swoim koncie po jednej wygranej. Dokończenie rywalizacji grupowej w poniedziałek.

news Zdjęcia | Wojciech Figurski/400mm.pl

Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego do tej pory w Gdyni zanotowała dwie pewne wygrane. Na inaugurację zmagań pokonała Macedonię Północną (93:38), a następnie w niedzielę po zmianjie stron była wyraźnie lepsza od Belgii (81:45).

Słoweńcy w drugim dniu rywalizacji pokonali Litwę, uzyskując przewagę w drugiej połowie - 41:25 po przerwie. W gronie niepokonanych znajduje się również Izrael, który na zakończenie niedzielnych meczów pokonał Włochów, w każdej z czterech kwart uzyskując przewagę. Dobre statystyki w drużynie Izraela zanotował Noam Yaacov - 20 punktów, 7 zbiórek i 7 asyst.

W pierwszym dniu zmagań sześćiu koszykarzy uczestniczących w EuroBaskecie zakończyło swoje mecze z double-double. Dzień później tylko jeden z nich powtórzył to osiągnięcie. Z dorobkiem 13 punktów i 11 zbiórek rywalizację ze Słowenią zakończył Motiejus Krivas z Litwy.