IO: Porażka z gospodarzami na początek

Reprezentacja Polski 3x3 przegrała z Francją w pierwszym meczu Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

news Zdjęcia | Fot. Fiba3x3.com

Polacy przegrali z gospodarzami 19:21, ale ta porażka może boleć, bo prowadzili przez większość spotkania. Biało-czerwoni zaczęli od prowadzania 5:2 i kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Niepokoić mogły tylko szybko złapane faule - po trzech minutach na koncie naszych reprezentantów były już cztery przewinienia. Ta statystyka okazała się dotkliwa w końcówce spotkania. Wcześniej jednak bardzo ważną akcję przeprowadził Michał Sokołowski. Po efektownym wsadzie Francka Segueli szybko wyprowadził piłkę za łuk i oddał celny rzut za dwa punkty. Polak trafił i był jeszcze przy okazji faulowany. Po wykorzystanym rzucie wolnym prowadziliśmy różnicą sześciu oczek. Przewaga Polski utrzymywała się w granicach 2-3 punktów. Niestety, na trzy minuty przed końcem Francuzi doprowadzili do remisu 17:17 - na domiar złego sędziowie dopatrzyli się flopowania Michała Sokołowskiego i orzekli faul techniczny. Po wykorzystanym wolnym przez naszych rywali, po raz pierwszy od dłuższego czasu wyszli oni na prowadzenie. W końcówce Adrian Bogucki doprowadził do remisu 19:19 celnym rzutem spod kosza. Ostatnie słowo mieli jednak reprezentanci Francji, którzy rzutem dwupunktowym zakończyli marzenia Polaków o zwycięstwie.

Kolejny mecz biało-czerwonych w środę o 22:35 - ich przeciwnikiem będzie zespół Stanów Zjednoczonych. Transmisja w TVP Sport i Max.

Polska - Francja 19:21

Punkty dla Polski: Adrian Bogucki 6, Przemysław Zamojski 6, Michał Sokołowski 4, Filip Matczak 3.