IO: Dwie porażki czwartego dnia turnieju

Polscy koszykarze 3x3 ponieśli dwie porażki w czwartym dniu Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Tym razem mocniejsze były Holandia i Serbia.

news Zdjęcia | Fot. Fiba3x3.com

Polacy wciąż są w grze o ćwierćfinał, ale ewentualne zwycięstwo z sąsiadem w tabeli - Holandią - mocno by do tego celu ich przybliżyło. Nasza reprezentacja nerwowo rozpoczęła to spotkanie - już po trzech minutach gry miała sześć strat. Mimo to utrzymywała dystans do rywali. Przemysław Zamojski celną dwójką dał w końcu remis 6:6. To był moment, gdy Polska zaczęła przejmować inicjatywę - Filip Matczak był faulowany i wykorzystał dwa rzuty wolne, dzięki czemu wyszliśmy na prowadzenie. Później jeszcze wymusił stratę Holendrów, a Zamojski znów trafił za dwa i było 12:10. Gdy wydawało się, że sytuacja zaczyna się stabilizować na korzyść biało-czerwonych, cztery punkty z rzędu zdobyli Holendrzy. Coraz większa liczba fauli naszych reprezentantów i brak zbiórki spowodował, że strat nie udało się już odrobić - Polska przegrała z Holandią 17:21.

W kolejnym meczu Serbowie podrażnieni wysoką porażką z Łotwą, chcieli udowodnić swoją wyższość nad Polską. Od początku narzucili swoje warunki i szybko wyszli na prowadzenie 6:1. Na domiar złego po raz trzeci w tym turnieju polski zawodnik został ukarany przewinieniem technicznym za flopowanie. Rozpędzeni Serbowie z każdą minutą powiększali przewagę, a biało-czerwoni szukali punktów, które mogą później okazać się kluczowe w końcowej klasyfikacji. Ostatecznie Polska przegrała z Serbią 12:21. - Byliśmy przygotowani na to, że Serbia jest bardzo mocnym przeciwnikiem. Stojacic miał do tej pory w turnieju skuteczność 2/15 za dwa punkty, a z nami trafił w ten sposób dwa razy. Wiedzieliśmy, że żeby z nimi wygrać, musielibyśmy wyjść i grać na stuprocentowej skuteczności, a także dołożyć dużo serca. Nie udało się, ale mam nadzieję, że powiedzie się z Łotyszami - trzymajcie kciuki - powiedział w TVP Adrian Bogucki.

W sobotę zaplanowano dzień przerwy w męskiej rywalizacji, w niedzielę naszych reprezentantów czeka ostatnie starcie z niepokonaną dotąd Łotwą.

Polska - Holandia 17:21

Punkty dla Polski: Przemysław Zamojski 8, Adrian Bogucki 6, Filip Matczak 3, Michał Sokołowski 0.

Serbia - Polska 21:12

Punkty dla Polski: Adrian Bogucki 6, Przemysław Zamojski 4, Filip Matczak 1, Michał Sokołowski 1.