Kadeci słabsi od Gruzji

Reprezentacja Polski do lat 16 mężczyzn zakończyła zmagania w fazie grupowej EuroBasketu. Nasi kadeci w ostatnim meczu pierwszej części turnieju przegrali z Gruzją 62:67 i zajęli ostatnie miejsce w grupie C. Rywala w walce ćwierćfinał nasza kadra pozna w niedzielę wieczorem.

news Zdjęcia | FIBA.Basketball

Na 6 minut przed końcem czwartej kwarty Polacy prowadzili 59:53. Niestety w kolejnych minutach Biało-Czerwoni tylko raz trafili z gry. Przy remisie 60:60 trójkę trafił Nikoloz Gigineishvili i tych strat nasz zespół nie zdołał już odrobić.

Awans do 1/8 finału uzyskają wszystkie drużyny, ale dobre miejsce w fazie grupowej, daje możliwość gry z potencjalnie słabszym rywalem w fazie pucharowej, gdzie obowiązuje system 1 z 4, 2 z 3, 3 z 2 i 4 z 1. "Polska" grupa C rywalizować będzie z reprezentacjami z grupy D.

Gruzja - Polska 67:62 (11:19, 21:17, 15:17, 20:9)
Polska: Piotr Łosiak 26 (5), Gabriel Sularski 11, Bartosz Folga 10, Vincent Berliński 7 (1), Stanisław Musiałek 4, Patryk Hurynowicz 2, Michał Nagel 2, Wojciech Bloch 0, Franciszek Boruciński-Hrycyk 0, Oliwier Botorek 0, Filip Dereszyński 0.
Najwięcej dla Gruzji: Irakli Kardava 19, Mate Kavlashvili 11 (1)