LOTTO 3x3 Quest: Znamy nowych mistrzów Polski!

Za nami turnieje finałowe mistrzostw Polski LOTTO 3x3 Quest 2024 w Katowicach! W dniach 10-11 sierpnia na terenie rynku, w sercu tego miasta, toczyła się emocjonująca walka o tytuł mistrza Polski po który sięgnęły LOTTO 3x3 Team w kategorii mężczyzn, ISEIA w kategorii kobiet oraz Orto-Medico Scyzory Kielce w kategorii koszykówki na wózkach.

W finale turnieju mężczyzn LOTTO3x3 Team pokonał BVM Stal Ostrów Wielkopolski, 21:16. Punkty dające mistrzostwo Polski zdobył Przemysław Zamojski, który jeszcze kilka dni temu reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Po brązowy medal, dość niespodziewanie, sięgnęła ekipa Qemetica Palę Tróję, która w drodze po sukces zostawiła w pokonanym polu wiele wyżej notowanych zespołów, m.in. Camaro Zamość, Legię LOTTO 3x3 czy Anwil 3x3, który pokonali 13:12 w starciu o brązowy medal.

Ubiegłoroczny mistrz Polski, ISETIA SK Store, zakończył mistrzostwa na etapie ćwierćfinału zajmując ostatecznie ósme miejsce. Jeszcze niżej skalsyfikowana została Legia LOTTO 3x3 – wicemistrz Polski z 2023 roku. Stołeczny zespół zakończył tegoroczne zmagania dopiero na 14. miejscu.

Nowy mistrz Polski, LOTTO 3x3 Team będzie reprezentować Polskę w turnieju FIBA 3x3 World Tour Masters w Debreczynie (31.08-1.09). MVP turnieju męskiego został Przemysław Zamojski, który otrzymał w nagrodę w postaci wysokiej klasy zegarka marki Aerowatch.

Komplet wyników

Klasyfikacja końcowa:
1. LOTTO 3x3 Team (Przemysław Zamojski, Michał Samsonowicz, Damian Krużyński, Mateusz Stawiak)
2. BM Stal Ostrów Wlkp. (Michael Hicks, Marcin Zarzeczny, Deante Barnes, Piotr Karpacz)
3. Qemetica Palę Tróję (Kacper Rogowski, Kacper Mościcki, Filip Munyama, Piotr Wójcik)

16. JK Tarnovia Tarnowo Podgórne

Mistrzem Polski kobiet została ISETIA, która z finale mierzyła się z Legią LOTTTO 3x3 Warszawa. Dzień wcześniej te zespoły mierzyły się ze sobą w fazie grupowej i wówczas to legionistki zwyciężyły 16:10. Zupełnie inaczej było w niedzielnym finale, bowiem po wyrównanym początku spotkania, to ISETIA zdobywała coraz większą przewagę . ISETIA potwierdziła lepszą dyspozycję i zwyciężyła 18:14. MVP turnieju finałowego została Kinga Dzierbicka, koszykarka ISETII, która w nagrodę otrzymała nagrodę w postaci wysokiej klasy zegarka marki Aerowatch. W meczu o III miejsce góra Maximuski DZKosz Odyseja, które pokonały Nie masz psychy, 15:7.

1. ISETIA (Kinga Dzierbicka, Agata Stępień, Magda Ratajczak, Jastina Kosalewicz)
2. Legia LOTTO 3x3 Warszawa (Marta Marcinkowska, Marta Stawicka, Karolina Stefańczyk, Jowita Ossowska)
3. Maximuski DZKosz Odyseja (Alicja Rogozińska, Barbara Łachacz, Anna Jasińska, Wiktoria Kazimierowicz)

4. Nie masz psychy

Po raz pierwszy w historii rozegra turniej finałowy w koszykówce na wózkach. W finałowym starciu Orto-Medico Scyzory Kielce pokonały KSS Mustang Konin, 10:7. MVP został Filip Moćko z ekipy nowych mistrzów Polski. W nagrodę otrzymał nagrodę wysokiej klasy zegarek marki Aerowatch.Emocji nie brakowało także w meczu o brązowy medal - ForHeroes Kraków pokonali Górnik Toyota Wałbrzych, 11:9.