Polacy przegrywają z Grecją w EuroBaskecie U16

Reprezentacja Polski do lat 16 nie sprostała Grecji w meczu 1/8 finału EuroBasketu. Gospodarze turnieju pokonali Biało-Czerwonych 55:68 i to oni znaleźli się w najlepszej ósemce imprezy.

news Zdjęcia | FIBA.Basketball

Niezła pierwsza połowa nie wystarczyła naszym kadetom do pokonania Grecji. Najlepszy zespół grupy D sześciopunktowe prowadzenie uzyskał na krótko przed przerwą, po tym jak nasza drużyna w krótkim odstępie czasu popełnił cztery straty z rzędu.

Rywale przewagę powiększyli po zmianie stron, zmuszając Polaków do orabiania strat, momentami osiągających 18 punktów. W czwartej kwarcie Polacy zdołali je zmniejszyć o połowę, ale na więcej nie pozwolili Grecy.

Nasza drużyna narodowa od środy 14 sierpnia rywalizować będzie o miejsca 9 -16. Pierwszym rywalem Litwa. Początek spotkania o godzinie 17:30. Transmisja YouTube FIBA.

Grecja - Polska 68:55 (11:13, 24:16, 19:14, 14:12)
Polska: Gabriel Sularski 20 (1), Piotr Łosiak 9 (1), Franciszek Boruciński-Hyrcyk 6, Piotr Hurynowicz 5, Michał Nagel 5, Bartosz Folga 4, Oliwier Botorek 2, Vincent Berliński 2, Borys Szopa 1, Wojciech Bloch 1, Stanisław Musiałek 0, Filip Dereszyński 0.
Najwięcej dla Grecji: Chrysostomos Chatzilamprou 16 (2), Alexandros Skliros 11, Vasileios Chartonas 11 (3).