Wygrywamy z Bułgarią w EuroBaskecie U16

Reprezentacja Polski wygrała z Bułgarią w piątkowym meczu EuroBasketu U16 mężczyzn i zachowała szanse na utrzymanie w dywizji A. Decydujące o pozostaniu w elicie spotkanie Biało-Czerwoni rozegrają w sobotę z Gruzją.

news Zdjęcia | FIBA.Basketball

Wyraźna przewaga w czwartej kwarcie zapewniła naszym kadetom wyraźną wygraną z Bułgarią. Polacy w pierwszym fragmencie spotkania mieli wyraźną przewagę, ale później mecz się wyrównał, a nawet rywale przejęli inicjatywę.

Przy czteropunktowej stracie po przerwie dobrze wypadł Franciszek Boruciński-Hrycyk, który zanotował cztery punkty, a przy trójce Oliwiera Botorka asystę. Od tego momentu gracze z Bałkanów już nie prowadzili, a nasz zespół w ostatniej części podstawowego czasu gry osiągnął przekonywującą przewagę. W tym fragmencie spotkania skuteczny pod koszem był Stanisław Musiałek - 13 punktów i 2 asysty.

Polacy rywalizowali już z Gruzją podczas EuroBasketu. W kończącym zmagania grupowe meczu nasz zespół uległ różnicą 5 punktów, wyraźnie ustępując rywalom w czwartej kwarcie. Początek sobotniego spotkania o godzinie 15:00. Wygrana zapewni Polakom utrzymanie w dywizji A, porażka sprawi, że w 2025 roku nasi kadeci rywalizować będą w dywizji B.

Bułgaria-Polska 66:87 (11:24, 22:13, 22:23, 11:27)
Polska: Wojciech Bloch 17 (4), Michał Nagel 14, Stanisław Musiałek 13, Gabriel Sularski 13 (1), Franciszek Boruciński-Hrycyk 7, Oliwier Botorek 6 (1), Piotr Łosiak 4, Patryk Hurynowicz 4, Bartosz Folga 4, Vincent Berliński 3 (1), Filip Dereszyński 2, Borys Szopa 0.
Najwięcej dla Bułgarii: Martin Popov 12 (1), Kristiyan Kamenski 10.