Kadetki po pierwszym meczu EuroBasketu

Reprezentacja Polski do lat 16 kobiet ma za sobą pierwsze spotkanie na mistrzostwach Europy dywizji A. Po wyrównanym spotkaniu Biało-Czerwone uległy Serbii 48:49.

news Zdjęcia | FIBA.Basketball

Przestój w ataku na przełomie trzeciej i czwartej kwarty miał duży wpływ na końcowy wynik meczu. W 26. minucie Polki prowadziły 40:28, ale od tego momentu popełniły dużą liczbę strat, nie trafiając przy tym przez blisko 12 minut z gry.

Niemoc rzutową przełamała wejściem pod kosz Antonina Maj, doprowadzając do remisu 44:44. Niestety, kolejne cztery punkty bardzo szybko zdobyły rywalki, na 70 sekund przed końcem nie pozostawiając wiele czasu Polkom na odrobienie strat.

Pierwsza faza zmagań odbywa się w grupach. Biało-Czerwone trafiły do tej oznaczonej literą C, gdzie zmierzą się z Hiszpanią, Łotwą oraz Serbią Zgodnie z regulaminem imprezy wszyscy uczestnicy uzyskają awans do 1/8 finału, ale miejsce w grupie będzie decydowało o pierwszym rywalu w fazie pucharowej. O awans do ćwierćfinału nasza kadra rywalizować będzie z jedną z drużyn grających w grupie D, gdzie znalazły się: Belgia, Czarnogóra, Finlandia oraz Słowenia.

Mistrzostwa Europy rozpoczęły się 16 sierpnia i potrwają osiem dni.

Trzy najsłabsze zespoły turnieju spadną do dywizji B.

Wszystkie spotkania EuroBasketu U18 kobiet będzie można obejrzeć na oficjalnym kanale YouTube FIBA.