Polska przegrywa z Łotwą na EuroBaskecie U16

O 11. miejsce zagra w sobotę reprezentacja Polski do lat 16 na EuroBaskecie kobiet. W swoim przedostatnim meczu na Węgrzech Biało-Czerwone uległy Łotwie 59:74, ustępując rywalkom zwłaszcza po przerwie.

news Zdjęcia | FIBA.Basketball

To była druga konfrontacja Polek z Łotyszkami. O wyniku pierwszej przesądziła zacięta końcówka, która padła łupem rywalek. Niestety starcie otwierające możliwość gry o 9. miejsce było bardziej jednostronne.

Do przerwy nasz zespół prezentował się dobrze. Momentami prowadził nawet różnicą dziewięciu punktów, gdy do kosza trafiały Helena Danielewicz i Milena Gryszko.

Wraz z upływem minut coraz lepiej prezentowały się jednak zawodniczki znad bałtyckiej republiki. Łotyszki trudne do zatrzymania były zwłaszcza pod koszem, skąd uzyskały ponad połowę swoich punktów.

Ostatnie spotkanie w Miskolc Polki rozegrają z Izraelem. Początek sobotniego spotkania o godzinie 13. Transmisja YouTube FIBA.

Łotwa-Polska 74:59 (15:22, 21:10, 20:10, 18:17)
Polska: Helena Danielewicz 17, Antonina Maj 9, Martyna Stępińska 6, Zuzanna Marczyńska 6, Nadia Kłobukowska 5, Julia Zielińska-Obarek 5, Milena Gryszko 4, Sanae Agune 3, Iga Zielińska 2, Iga Jasik 2, Lena Olejniczak 0, Kaja Serednicka 0.
Najwięcej dla Łotwy: Sarlote Skrebele 15 (1), Marta Plorina 13, Arta Ulle 13 (3)